:: agrest.ownlog.com

[255]


Link 12.08.2013 :: 16:42 Komentuj (6)


Zgromadziłem materiały potrzebne do nauki, przejrzałem testy z poprzednich egzaminów. Ilość materiału do przerobienia jest przytłaczająca. Nie dość, że muszę przerobić tematy stricte medyczne, to jeszcze muszę przyswoić przepisy związane z orzecznictwem, ZUS'em, prawem medycznym i coś czego nienawidzę - zagadnienia z promocji zdrowia.

Współdzielę ostatnio mieszkanie z telewizorem, więc czasem spojrzę co akurat sygnał satelitarny oferuje. Niesamowite jest to, że kanały liczone są już w setkach, a w większości graniczącej z całością przypadków, w danym czasie, nie leci NIC interesującego. A oglądanie telewizji informacyjnych coraz bardziej przypomina Onion News, albo sceny rodem ze słynnych antyutopii.

Na szczęście jest internet, a w nim dobre seriale i filmy. W najnowszym odcinku "Breaking Bad" jeden z drugoplanowych bohaterów ujawniał swoją rozkminę, na temat teleportacji. Bo teleportacja, wg chyba najzasadniejszeto rozumienia, polegać ma na rozbiciu przedmiotu na pojedyncze cząstki/atomy i zespoleniu innych na ich wzór gdzieś indziej. Czyli możliwe, że Kapitan Kirk zmarł przy pierwszej teleportacji, a potem umierały kolejne jego kopie. Ale nie potrzeba teleportacji, by skumać, że "nie wchodzi się nigdy dwa razy do tej samej rzeki".

Od kiedy jako bobas zjadłem pierwszą kaszkę, której atomy po części weszły w skład mojego organizmu, zjadłem mnóstwo innych rzeczy. Część atomów złuszczyła się ze mnie, lub wydaliłem je w jakiś mniej lub bardziej elegancki sposób. Z każdą chwilą odrobinę umieram i odrobinę się rodzę. Albo właściwie nigdy nie żyłem. No ale z uporem maniaka brnę w tą iluzję dalej. Ale jak już raz się zobaczy jak magik to robi, że królik pojawia się w kapeluszu, to ciężko spojrzeć na występ tak samo. Czasem chcę, żeby coś we mnie wreszcie pękło i żebym mógł w pełni potraktować życie jako fascynujący świadomy sen, którym przecież jest. A nie konieczność, na którą składają się małe konieczności, z mniejszymi przerwami na właściwe spojrzenie.Archiwum

2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Kategorie

Deutschland(9)
Współlokatorzy(6)
Poligon(1)

Linki

lucciola
swojanka
donpepego
kiszczaksattack
Blog o zakręcie
Mloda lekarka
Kliniczny blog
Ostry Dyżur
Adept Sztuki
Szpitalne Życie
Abnegat
Dochtor Jot
pobaw sie w House'a
Gary Weber, Ph. D.
TED
prof. Pluskiewicz
monik!
W Madrycie
gwiazdowski
moja zupaWyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl