[256] słuchać, a słyszeć

Album "Are You Dead Yet?" fińskiego skłądu Children of Bodom (BTW - nazwa ma iście mroczną genezę) został przeze mnie przesłuchany co najmniej kilka razy. Tytułowy kawałek wpadł w ucho, reszta jakoś niezbyt... i o albumie zapomniałem. Zrzuciłem poprzednie płyty Finów na telefon i posłuchiwałem od czasu do czasu, na "Are You Dead Yet?" stawiając krzyżyk.

Jakiś czas temu puściłem sobie ten album, tak żeby coś żywszego leciało gdy sprzątam pokój. Pomyślałem, że dam mu jeszcze jedną szansę. I nagle jakby muzyczne niebiosa (chociaż biorąc pod uwagę muzykę, to może raczej piekła) otwarły się. To chyba najlepsza płyta Children of Bodom! Jak mogłem tego nie zauważyć? Thrashowe riffy poprzerywane melodyjnymi, ultrachwytliwymi wstawkami, bezpardonowy wokal, klimatyczne klawisze i moc ostrzału z katiuszy. Solówki, harmonie - to co tygrysy lubią najbardziej. Pierwsza połowa płyty świetna, druga genialna.

... no i ten cover "Oops I did it again" Britney Spears. Perełka.

W głowie czają mi się nastroje rewolucyjne, ruszyłbym się gdzieś, zrobiłbym coś epickiego. Niedługo spożytkuję chęć do działania - za tydzień czterodniowa robota w pociągowej drodze na Hel i z powrotem.

agrest 14.09.2013, 14:44

Bo Opeth jest wyjątkowy i każdy znajdzie w nim coś dla siebie :) bez growlu jest też "Heritage" - ich najnowszy album.

donpepego 11.09.2013, 11:51

z innej beczki - półprzypadkiem (bo pół z Twojego polecenia) słucham sobie Opeth "Damnation" i piękne to jest. wielka muzykalność plus brzmienia mi bliskie: gitary trochę pod lata 70, zahaczające o Camela czy Wishbone Ash, w tle melotron, wygibasy basów, bez growlu...

volver 18.08.2013, 08:46

haha żeby coś "żywszego" leciało gdy sprzątasz :D spodobało mi się to :) muszę wypróbować tę metodę i może jakoś żywiej będzie mi szło sprzątanie :)

swojanka 16.08.2013, 22:27

a ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy ;)

jaskrawa 16.08.2013, 21:39

cóż, to zdarzenie to dowód potwierdzający teorię, że najbardziej podobają nam się te piosenki, które już znamy :)