:: agrest.ownlog.com

[256] słuchać, a słyszeć


Link 16.08.2013 :: 19:15 Komentuj (5)


Album "Are You Dead Yet?" fińskiego skłądu Children of Bodom (BTW - nazwa ma iście mroczną genezę) został przeze mnie przesłuchany co najmniej kilka razy. Tytułowy kawałek wpadł w ucho, reszta jakoś niezbyt... i o albumie zapomniałem. Zrzuciłem poprzednie płyty Finów na telefon i posłuchiwałem od czasu do czasu, na "Are You Dead Yet?" stawiając krzyżyk.

Jakiś czas temu puściłem sobie ten album, tak żeby coś żywszego leciało gdy sprzątam pokój. Pomyślałem, że dam mu jeszcze jedną szansę. I nagle jakby muzyczne niebiosa (chociaż biorąc pod uwagę muzykę, to może raczej piekła) otwarły się. To chyba najlepsza płyta Children of Bodom! Jak mogłem tego nie zauważyć? Thrashowe riffy poprzerywane melodyjnymi, ultrachwytliwymi wstawkami, bezpardonowy wokal, klimatyczne klawisze i moc ostrzału z katiuszy. Solówki, harmonie - to co tygrysy lubią najbardziej. Pierwsza połowa płyty świetna, druga genialna.

... no i ten cover "Oops I did it again" Britney Spears. Perełka.

W głowie czają mi się nastroje rewolucyjne, ruszyłbym się gdzieś, zrobiłbym coś epickiego. Niedługo spożytkuję chęć do działania - za tydzień czterodniowa robota w pociągowej drodze na Hel i z powrotem.Archiwum

2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Kategorie

Deutschland(9)
Współlokatorzy(6)
Poligon(1)

Linki

lucciola
swojanka
donpepego
kiszczaksattack
Blog o zakręcie
Mloda lekarka
Kliniczny blog
Ostry Dyżur
Adept Sztuki
Szpitalne Życie
Abnegat
Dochtor Jot
pobaw sie w House'a
Gary Weber, Ph. D.
TED
prof. Pluskiewicz
monik!
W Madrycie
gwiazdowski
moja zupaWyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl