:: agrest.ownlog.com

[257]


Link 14.09.2013 :: 15:03 Komentuj (4)


Nie wiem kiedy przyjdzie definitywny moment, kiedy poczuję się lekarzem. Nie ma jednego, jasno określonego punktu w którym czuć, że to właśnie teraz, a nie kiedy indziej. Ostatni egzamin - to tylko skończenie studiów. Dyplomatorium - będzie w momencie gdy już dobry miesiąc będę pracował w szpitalu. Uroczystość w Izbie Lekarskiej mogłaby być takim momentem, ale nie każdy na nią przyszedł, wielu było na wakacjach i zdecydowało się na wręczenie "Izbowych" papierów drogą pocztową. Poza tym jak poczuć się lekarzem, gdy wręczają "OGRANICZONE prawo do wykonywania zawodu"? Osobiste poczucie bycia kimś to jedno, ale tutaj nawet ciężko uzasadnić jakiś formalnie ustalony punkt.

Kiedy poczuję, to zrobię imprezkę. W Izbie Lekarskiej potraktowano nas patosem, był nawet przyzwoity poczęstunek po części oficjalnej. Chętnie bym się tym wszystkim napawał, gdybym wiedział, że za gestami idą czyny. A w opiece zdrowotnej, jest tak jak prawie wszędzie w Polsce. Dziko i nie wiadomo czego się spodziewać.

Rosną we mnie, i tak dotychczas niemałe, nastroje buntownicze. Chciałbym mieć w nosie politykę i nie musieć interesować się zawiłościami finansów publicznych, ale one już dawno nie pukają do mych drzwi, tylko rozwaliły się na kanapie i wrzuciły nogi na stół. Tu podatek, tam składeczka, tu zmiana przepisów, tam nowe obostrzenia. W stadzie owiec idących pod przymusem do strzyżenia, ja należę do tych czarnych. Ale wydaje mi się, że czuć klimat zmian. Oby takich na lepsze.

Kończę czytać "Atlas Zbuntowany" Ayn Rand. Niesamowite, że można książkę jednocześnie uwielbiać i uważać, że ma słabą fabułę. Idee zawarte w książce - ultraistotne. Niektóre monologi poruszają kwestie tak bardzo aktualne dzisiaj, jak nigdy. Fabuła natomiast... mydlana opera. Bohaterowie płascy jak kartka, ciężko się z nimi identyfikować. No ale to jest książka o ideałach, tym do czego trzeba dążyć nawet jeśli się tego nie osiągnie i o pięknie bycia wolnym człowiekiem. Nie o ułomności człowieka, tylko o jego ogromnej wartości. Taka bajka do zagrzewania do walki o lepsze jutro.

Archiwum

2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Kategorie

Deutschland(9)
Współlokatorzy(6)
Poligon(1)

Linki

lucciola
swojanka
donpepego
kiszczaksattack
Blog o zakręcie
Mloda lekarka
Kliniczny blog
Ostry Dyżur
Adept Sztuki
Szpitalne Życie
Abnegat
Dochtor Jot
pobaw sie w House'a
Gary Weber, Ph. D.
TED
prof. Pluskiewicz
monik!
W Madrycie
gwiazdowski
moja zupaWyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl